Serum za obraz: lastnosti in uporaba

Sirotka je izdelek z visoko koncentracijo hranil. Za razliko od izvlečkov in izvlečkov jih je lahko več v različnih razmerjih. To pomeni, da je sirotka pogosto hranljiv, pomlajevalni ali zdravilni koktajl.

Prav tako se razlikuje od krem, ki so emulzija - suspenzija maščobnih delcev v vodi ali, nasprotno, mikrokapljic v maščobi.

Serum je običajno enotne konsistence. Čeprav je njegova osnova lahko tudi vodna ali oljnata, odvisno od tega, katero okolje je optimalno za aktivne sestavine, ki jih vsebuje.

Delovanje na koži

Zaradi svoje lahke in hranljive sestave ima serum zelo intenziven učinek na kožo in je sposoben:

  • hitro izboljša svoj videz;
  • upočasni starostne destruktivne procese;
  • nevtralizira zgodnje znake staranja;
  • odpravi starostne pege;
  • pomladite in osvežite obraz;
  • obnoviti čvrstost in elastičnost kože;
  • deluje proti rozacei;
  • globoko navlažite povrhnjico;
  • odstranite madeže in sledi aken.

Obstajajo tudi posebni terapevtski serumi za problematično kožo s protivnetnimi, antibakterijskimi in sebostatičnimi učinki. Bolje je, da jih ne uporabljate brez zdravniškega recepta, saj lahko z napačno uporabo le poslabšate težavo.

Pravila uporabe

Da bi dosegli največji učinek tega dobesedno in figurativno dragocenega kozmetičnega izdelka, morate vedeti, kako pravilno uporabljati serum za obraz:

  • Nanesite ga samo na suho in čisto kožo, potem ko jo temeljito operete in obrišete s tonikom (brez alkohola! ).
  • Priporočljivo je, da zjutraj uporabite vlažilni serum, ki bo poskrbel za svežino za cel dan. Toda v slabih vremenskih razmerah in zmrzali lahko greste ven z njim ne prej kot pol ure kasneje.
  • Izdelke za problematično kožo je najbolje uporabljati ponoči. Potem bodo uspešno delovali več ur in dali največje rezultate.
  • Serumi ozko usmerjenega delovanja se uporabljajo samo območno: protivnetno - za akne; od gub - na gubah kože; beljenje - na mestih z izrazito pigmentacijo.
  • Serume proti staranju in liftingu je najbolje nanesti tudi na vrat in dekolte. In zategovanje ovalnega obraza - na vratu in pod spodnjo čeljustjo.
  • Zaradi lahke konsistence se serum hitro vpije in lahko prodre precej globoko. Zato vam ni treba masirati obraza in ga voziti s prsti.
  • Pomembno je, da ne pretiravate. Običajno imajo steklenice razpršilnik. In 2-3 kapljice izdelka zadostujejo za nego celotnega obraza.
  • Ko se izdelek popolnoma vpije, ga lahko nanesete s kremo. Ob tem je treba upoštevati, da se podlaga pogosto ne prilega serumom za dvigovanje in staranje. V tem primeru se boste morali omejiti na mineralni prah.

Seruma v večini primerov ni treba izpirati, razen če to zahtevajo navodila, ki jih je treba vedno prebrati pred nakupom izdelka.

Skrivnosti izbire

Le na prvi pogled se zdi, da je izbira seruma za obraz enostavna. Pravzaprav je treba upoštevati veliko pomembnih dejavnikov:

  1. starost. Do 25 let je koncentrirane pripravke na splošno bolje uporabljati izključno v medicinske namene. Priporočljivo je uporabljati serume proti staranju po 35. In z učinkom superliftinga in še kasneje - pri 45+. Dejstvo je, da naša koža, ko dobi dovolj hranil, jih preneha proizvajati. Ne dovolite ji, da se prehitro sprosti.
  2. Tip kože. To je zelo pomembno, saj serum na to močno vpliva. V skladu s tem ga lahko pri nanosu neprimernega izdelka, na primer na suho kožo, izzove močno draženje, luščenje in celo hitro nastajanje gub.
  3. Težave. Za problematično kožo nekateri serumi niso primerni. Toda za to obstajajo posebej zasnovani izdelki. Prav tako je veliko zdravil ozko usmerjeno v reševanje določenih težav. To je običajno navedeno na embalaži.
  4. aktivne sestavine. Ker so tam v velikih količinah, bi morali ljudje s nagnjenostjo k alergijskim reakcijam natančno preučiti sestavo vsakega novega izdelka in pred uporabo obvezno opraviti test.
  5. Pogoji skladiščenja. Nekateri profesionalni pripravki se prodajajo v steklenicah za enkratno uporabo, ki po odprtju hitro izgubijo svoje uporabne lastnosti. Da, in domači serumi imajo zelo kratek rok uporabnosti - od nekaj ur do nekaj dni.

Če primerjamo izdelke, ki smo jih kupili ali pripravili sami doma, potem slednji glede na moč udarca bistveno izgubijo. Zato tisti, ki želijo doseči hiter in pomemben rezultat, ne bi smeli varčevati.

Najboljši serumi

Najboljši serumi so tisti, ki so kot nalašč za vas. Kot specialist imam seveda raje strokovne priprave. Uporabljajo vse dosežke sodobne kemije in kozmetologije in lahko resnično podaljšajo mladost, še posebej, če se uporabljajo za injekcije ali mezoskuter. Dobro pa se obnesejo tudi izdelki iz množičnega trga in pripravljeni doma.

Profesionalni

Vrhunec profesionalnih serumov je v strogo uravnoteženi sestavi in prisotnosti patentiranih formul in nanodelcev v izdelkih. Nekateri od njih so sposobni popraviti poškodovane membrane in uravnavati znotrajcelične procese.

Poleg tega ima kozmetičarka orodja, ki omogočajo, da koristne snovi prodrejo še globlje. In s pomočjo injekcij, mezoterapije ali strojnih postopkov se serum dostavi neposredno na tista mesta, kjer ga koža najbolj potrebuje. Ni čudno, da so rezultati impresivni.

Množični trg

Na policah množičnih trgov vsak dan raste obilo serumov. Po eni strani razveseljuje. Po drugi strani pa vam omogoča dvom o kakovosti izdelka. Še posebej z nizko ceno. Kakovosten biološko aktiven koncentrat ne more biti poceni, čeprav le zaradi visokih stroškov njegove proizvodnje.

Za glajenje mimičnih gub je najbolje uporabiti ne serume, ampak polnila. To so še bolj koncentrirani pripravki, namenjeni zapolnitvi izgubljenega volumna mehkih tkiv.

Domače

Po želji si lahko pripravite domače serume za obraz proti staranju. Njihov učinek bo šibkejši kot iz trgovine. Po drugi strani pa se bo koža ob popolni odsotnosti kemije lahko nahranila s koristnimi snovmi.

mastna

serum za pomlajevanje

Za suhe in občutljive ter zrele in pokrite z več drobnimi gubami je idealen serum na oljni osnovi. Za to so primerna katera koli naravna olja.

Tanjša kot je koža, svetlejše morajo biti.

Najboljše je arganovo olje. Je univerzalen, ne pušča mastnih sledi in ima čudovit učinek proti staranju, je pa drag.

Dobre so tudi oljke, breskev, marelična ali grozdna semena, pšenični kalčki, jojoba itd.

Tukaj je nekaj receptov za kuhanje:

  1. Za suho. Zmešajte eno žlico olja avokada in entotere, dodajte eterično: 6 kapljic geranije, 3 - kamilice in 2 - sivke. Sestava ima pomirjujoč, protivnetni in mehčalni učinek.
  2. Za zrele in bledeče. Osnova: dve žlici olja marelice ali grozdnih pečk, ena - šipkov. Dodamo dve žlički korenja ali 5 kapsul vitamina AEVit, 5-6 kapljic olja geranije, 3 - rožmarina, 2-3 - nerolija. Orodje odlično tonira kožo, gladi gube, izboljša polt, poveča turgor kože.
  3. Za normalno. Žlica jojobinega ali kokosovega olja, tri čajne žličke oljne raztopine tokoferola, ena žlica olja rakitovca. Zdaj dodajte nujno: 5 kapljic cimeta, 2-3 - ylang-ylanga, 3 - sladke pomaranče. Serum rahlo osvetli kožo, poveča njene zaščitne lastnosti, pomaga proti rozacei, upočasni proces staranja.

Takšni serumi ne ležijo pod ličili, zato jih je bolje uporabljati ob vikendih ali ponoči. Shranjujte v temnem prostoru v dobro zaprti stekleni posodi pri sobni temperaturi.

kefir

Od doma je najbolj priljubljen kefirjev serum za obraz. To ni presenetljivo - najlažje ga je dobiti in ima številne koristne lastnosti zaradi visoke vsebnosti kalija, kalcija, holina in drugih vitalnih snovi:

  • zategne oval obraza;
  • izboljša barvo kože;
  • beli plitko pigmentacijo;
  • pomaga odstraniti toksine;
  • odpravlja masten sijaj;
  • lajša vnetje in oteklino;
  • zmanjša vrečke pod očmi;
  • odstranjuje ogrce in črne pike;
  • obnavlja hidrolipidno ravnovesje.

Pomembno pa je vedeti, da se pri segrevanju nad 50 ° C koristne lastnosti kefirne sirotke hitro izgubijo.

Pripraviti ga je enostavno. In bolje je narediti iz polnomastnega domačega mleka. Pustiti ga je treba pri sobni temperaturi, dokler popolnoma ne kisne. Kos rženega kruha, vržen v kozarec, bo pomagal pospešiti postopek. Ko se mleko loči, sirotko odcedimo in precedimo skozi več plasti gaze. Nekateri kislo mleko segrevajo na majhnem ognju, a se tako zlahka zmoti in se pregreje.

Serum lahko uporabite po umivanju ali zvečer pred nanosom nočne kreme.

Če iz njega naredite led in si z njim vsak dan obrišete obraz, bo koža postala sveža in rožnata, oval obraza pa bo čistejši. Prav tako vam serum omogoča odstranjevanje aken in majhnih izpuščajev, saj vsebuje mlečno kislino.

Krema ali serum

Pogosto me sprašujejo, kaj je bolje: krema ali serum. Zame je tako, kot da bi izbiral med žemljo in marmelado. Seveda je žemljica z marmelado veliko okusnejša in bolj hranljiva kot ti izdelki sami.

Serum ima intenziven usmerjen učinek na kožo. Ostalo naredi krema:

  • podaljša učinek;
  • normalizira hidrolipidno ravnovesje;
  • vsebuje sončne filtre;
  • pomaga ohranjati vlago v koži;
  • pomaga zgladiti gube.

Pravzaprav je krema tista, ki zagotavlja celovito, uravnoteženo dnevno nego kože. Zato kozmetologi priporočajo njihovo skupno uporabo.

Poleg tega morajo biti končni izdelki vsaj istega proizvajalca in po možnosti iz iste serije, da se med seboj dopolnjujejo in krepijo in ne nasprotujejo.

Povzetek

Kozmetični serum za obraz in kožo okoli oči je res zelo potreben in uporaben izdelek. Lahko povzroči škodo le v enem primeru - če je izbrana napačno. In pozitivne rezultate je mogoče opaziti že po nekaj dneh redne uporabe.

Pri nakupu že pripravljenih izdelkov se ne osredotočite na oceno, temveč na sestavo in osredotočenost. Vprašanje, kaj deluje bolje – serum ali krema za obraz – je nesmiselno. Uporabljati jih je treba skupaj, saj imajo različne učinke na kožo.

Visokokakovosten serum ne le vizualno izboljša stanje povrhnjice, ampak tudi spodbuja proizvodnjo kolagena in elastina, pomlajuje tkiva od znotraj.